NEDEN EDCON ?

1-EDCON 17 yıl ile İngiltere konusunda Akademik danışmanlık yapan Türkiyenin en eski kurumudur.

Eğitim danışmanları, kendileri de yurtdışı eğitim süreçlerinden geçmiş ve yurtdışında belli süreler yaşamış kişilerdir. Ayrıca yılın belli dönemlerinde siz öğrencilerimize güncel bilgi ve kapsamlı hizmet verebilmek için yurtdışına seyahat etmekte ve bu seyahatler sırasında üniversite, kolej ve dil okullarını ziyaret etmektedirler.

2-Yurtdışı ofisi ; Londradaki  Ofisimizde Türk danışmanlar çalışmaktadır gittiğiniz ülkede de danışmanlığın devamı;

Türkiye’de verdiği danışmanlığını sizlerin eğitim sürenizce yurtdışındaki ofisleriyle de yanınızda oluyor. Yurtdışı şubelerimizden alacağınız sosyal desteğin yanında vize uzatma, başka bir okula transfer olma ya da Üniversite, Master başvuruları gibi teknik konularda da destek alabilirsiniz.

3-İngiltere’de ki danışmanlarımızın acil durumlar için 24 saat açık cep telefonlarının öğrencilerimizde bulunması;

Edcon’un danışmanlık anlayışı sadece Türkiye sınırlarını kapsayan  ya da mesai  saatlerine sığacak  kadar  sınırlı değildir. Öğrencilerimize bulundukları ülkenin aynı saat diliminde bulunan şubemizden sürekli destek alabilme şansına sahipler, üstelik bu desteği tecrübeli Türk danışmanlarından alıyorlar ve danışmanlarımızın cep telefonları acil durumlar için 24 saat açıktır ve öğrencilerimize Türkiye’den ayrılmadan önce öğrencilerimize cep numaraları verilmektedir.

4-Deneyim;

Edcon uzun yıllar British Council da çalışmış danışmanlar tarafından kurulmuştur ve siz ofislerimizde uzun yıllardır İngiltere konusunda Danışmanlık yapmış Fulya Hanım,Aysel Hanım, Gülşah Hanım yada eğitimini yurtdışında tamamlamış İrem Hanım ve Suna Hanım gibi danışmanlar ile görüşme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

5-İngiltere ‘de Konusunda Uzman;

 Edcon İngiltere konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur ve hem yılların verdiği deneyim hem de bir ülkede uzmanlaşmış ve odaklanmış olmanın avantajı ile danışmanlarımız sizlerin İngiltere eğitim deneyiminiz ile ilgili olarak ,okul secimi aşamasından programınız sonlanana kadar tüm süreçlerin verimli geçmesini sağlayacaklardır.

6-Okul kaydı, konaklama organizasyonu, eğitim ve vize danışmanlığının ücretsiz olması;

Öğrenicilerimizin bizimle işlemlerin başlamasından okul kaydının yapılması konaklama organizasyonlarının hazırlanmasına, vize danışmanlığına, oryantasyon programına kadar ücretsiz hizmet almataktırlar.

Edcon da tüm Üniversite başvuruları ve danışmanlık hizmetleri temsilcisi olduğumuz üniversiteler için herhangi bir servis ücreti alınmadan yapılmaktadır. Bu ücretsiz hizmetlerimiz öğrencilerimizin yurtdışına varmasıyla birlikte yurtdışı ofislerimizden de verilmeye devam edilmektedir. omer@edcon.com.tr   +44 20 7734 6467

7-UED  üyeliği;

 Edcon Eğitim Danışmanlığı sektörüne standart getirmek ve gelişimine katkı bulunmak amacı ile kurulan Uluslararası  Eğitim Danışmanları Derneğinin üyesidir.

8-Dil okulu ve üniversitelerin Türkiye resmi temsilciliği;

 100 ‘e yakın üniversitenin ve 200 den fazla  dil okulunun resmi temsilcisi olup bu okullar için ücretsiz hizmet vermektedir.

9-Burs ,Vize ve Konaklama Başvuruları;

Edcon danışmanları program başvurularınız yanı sıra üniversitelerin burs başvuruları, konaklama ve vize işlemleriniz için de ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

10- Gidilecek ülke ile ilgili işlemler tamamlandığında Danışmanlar Tarafından verilen oryantasyon;

İşlemleri tamamlanan, yurtdışına çıkacak öğrencilerimize adaptasyonlarını kolaylaştırmak  için bilgiler verilmektedir.